Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

Utrka za plasman na Evropsko prvenstvo
NOĆ IZ SNOVA EDINA VIŠĆE ZA VELIKU POBJEDU BIH NAD IZRAELOM
Procitaj komentar
Objavljeno: 13. June 2015. 17:06:44

U šestom kolu kvalifikacija za odlazak na EURO 2016. godine naša reprezentacija je slavila (3:1) protiv Izraela i tako ostala u trci za plasman na Evropsko prvenstvo.

Naša reprezentacija je od starta krenula ofanzivno, pa je tako već u trećoj minuti susreta Višća sjajno ubacio, Džeko propustio povratnu loptu za Pjanića, ali veznjak šutira malo preko gola da bi već u narednom napadu nakon kornera Pjanića Spahić šutirao pored gola.

Pet minuta kasnije fenomenalan šut Medunjanina, Marciano krajnim naporom odbija u korner da bi veznjak Deportiva ponovo pokušao u 13. minuti susreta, ali je lopta pogodila Gershona u glavu koji je ipak nastavio meč.

U 16. minuti susreta pokušao je i Lulić sa vrha kaznenog prostora, ali Marciano ponovo sigurno brani njegov pokušaj.

Igrao se 28. minut susreta kada smo zabilježili prvi pokušaj gostujuće reprezentacije. Pokušao je Zahavi, ali njegov udarac odlazi preko gola, a novu šansu gosti su imali tri minute kasnije kada je Ben Haim II iz izgledne situacije šutirao pravo u Begovića.

U 34. minuti susreta velika šansa za našu reprezentaciju. Edin Višća se sjajno ubacio, predriblao nekoliko reprezentativaca Izraela, ali je šutirao pored gola.

U jeku naših napada, Izrael je poveo. Igrao se 41. minut susreta kada je goste u vodstvo doveo Ben Haim II da bi svega minutu kasnije nakon maestralne asistencije Pjanića stvari na početak vratio Edin Višća kojemu je ovo bio prvijenac u reprezentativnom dresu.

I kada su svi očekivali kraj prvog dijela, glavni sudija Buquet je u sudijskoj nadoknadi prvog dijela nakon šuta Vranješa pokazao na bijelu tačku, a siguran realizator sa jedanaest metara bio je naš kapiten Edin Džeko što je bio i rezultat prvog dijela.

Nastavili su naši reprezentativci sa napadima i u drugom dijelu, pa je tako u 47. minuti utakmice nakon sjajne akcije lopta došla do Mujdže koji je ubacio u šesnaesterac, ali Lulić glavom šutira pored gola Marcijana.

U 58. minuti velika šansa za Izrael. Nakon greške Spahića na sredini terena, lopta je došla do Sahara koji šutira, ali Begović još bolje brani njegov udarac.

Nova šansa za Izrael je viđena u 70. minuti susreta kada je prvo pokušaj Zahavija izblokiran, a u nastavku akcije rezervista Buzaglo iz odlične situacije glavom šutirao preko gola.

Dvije minute kasnije Miralem Pjanić sjajno gađa iz slobodnog udarca, ali njegov udarac odlazi pored gola golmana Izraela.

U 75. minuti susreta novi pogodak za našu reprezentaciju. Lulić je sjajno šutirao sa vrha kaznenog prostora, Marciano odbranio, a odbijenu loptu u mrežu je smjestio sjajni Višća.

Do kraja susreta su se i gosti pomirili sa porazom, te nisu jurišali naprijed, a to smo mi umalo kaznili u 93. minuti susreta. Spahić je sjajno povukao jednu loptu, te potom uposlio Edina Džeku koji sjajno šutira, ali pogađa prečku.

To je bilo sve u večerašnjoj utakmici u kojoj je naša reprezentacija slavila drugi uzastopni trijumf u ovim kvalifikacijama, piše SCsport.