Bh. reprezentativac Tottenhamu zabio četiri gola
FENOMENALNA PARTIJA EDINA DŽEKE
Autor: Sport.ba
Objavljeno: 28. Aug 2011. 10:08:48

Bh. reprezentativac Edin Džeko nastavio je sa sjajnim igrama na startu nove sezone engleskog Premiershipa. Nakon što je u prva dva kola naš igrač postigao dva gola danas je protiv Tottenhama bio strijelac čak četiri pogotka.

Naš as je sam očitao lekciju slaboj ekipi Tottenhama koja je danas na svom terenu izgledala potpuno bezidejno iako je u prvom sastavu bio Luka Modrić, ali hrvatski reprezentativac je očito samo fizički član londonskog kluba, dok psihički već odavno nije član Tottenhama.

Nakon nekoliko sjajnih prilika Manchester City je u vodstvo stigao u 34. minuti golom Edina Džeke na asistenciju Smira Nasrija, a samo sedam minuta kasnije ponovo Džeko postiže pogodak na još jednu asistenciju fenomenalnog Samira Nasrija.

U 55. minuti je Džeko na asistenciju Yaye Tourea postigao i treći pogodak, a pet minuta kasnije Samir Nasri sjajno upošljava Sergija Aguera koji povećava prednost na 4:0. Tottenham je preko Kaboula u 68. minuti smanjio na 4:1, ali to je bilo sve što je domaći tim učinio na današnjoj utakmici.

U sudijskom vremenu utakmice Džeko je potvrdio najbolju utakmicu od dolaska u Englesku i četvrtim pogotkom donio Cityju treću ovosezonsku pobjedu. Ovom pobjedom City se učvrstio na vrhu tabele, a Džeko na vrhu liste strijelaca.