Svjetsko prvenstvo u rukometu: BiH - Iran 30:25
HISTORIJSKA POBJEDA BH. RUKOMETAŠA NA OTVARANJU SP-A U KATARU
Autor: Sport.ba
Objavljeno: 16. Jan 2015. 16:01:14

Rukometna reprezentacija BiH uspješno je započela Svjetsko prvenstvo u Kataru. Iako smo na poluvremenu imali zaostatak od čak četiri gola, u nastavku smo zaigrali fenomenalno, te zasluženo slavili. Konačan rezultat bio je 30:25.

Ime Duška Čelice zlatnim slovima će ostati upisano u historiju bh. rukometa. Naime, on je postigao prvi gol za BiH u historiji svjetskih prvenstava.

Bh. rukometaši solidno su odigrali prvih 15 minuta, a većinom se igralo gol za gol. Međutim, kako se bližio kraj poluvremena naši su itekako padali, gubili smo lopte u napadu, odbrana je dosta loše reagovala u nekoliko situacija, te smo na poluvremenu otišli na odmor sa čak četiri gola zaostatka (12:16).

Bilo je tu dosta brzopletosti u napadu, bezidejnosti, falilo nam je i sreće u odlučujućim momentima…

U nastavku kao da je druga ekipa izašla na teren, te smo napravili sjajnu seriju od čak 7:0. Vodili smo i 19:16, a prvi gol u drugom poluvremenu smo primili u 40. minuti.

Nastavili smo s veoma dobrom igrom, pojačali odbranu, te smo u posljednjih 10 minuta imali i pet golova prednosti. Selektor je tada priliku dao i nedovoljno opravljenom Nikoli Prceu, Stefanu Jankoviću, te Mirku Mikiću, koji nisu dobili priliku u prvom dijelu meča.

Meč smo rutinski priveli kraju, te zabilježili toliko bitan trijumf.

Najbolji igrač meča bio je Duško Čelica.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Čelica sa šest, Ovčina i Karačić po četiri, te Malinović, Vražalić i Toromanović sa po tri pogotka, a u selekciji Irana Esteki sa šest , te Rajabi i Kijani sa po tri gola, prenosi Sport.