VIDEO-FOTO REPORTAŽA: Povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine i Dana Sandžaka u New Jersey-u održan malonogometni turnir pod motom “Neka žive Bosna i Sandžak”
FC "TUZI CAFFE" PRVI, FC "SANDŽAK" DRUGI...
Autor: B.net
Objavljeno: 07. Dec 2015. 18:12:29

Povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine i Dana Sandžaka, u nedjelju 6. decembra pod pokroviteljstvom Boshniak American Community Centra u New Jersey-u održan JE tradicionalni turnir u malom nogometu pod sloganom “Neka žive Bosna i Sandžak”.

Na turniru je učestvovalo 16 ekipa iz New Yorka i New Jersey-a, pa iako se prijavilo preko dvadeset ekipa ali je organizator ograničio broj ekipa zbog sistema takmičenja.

U predivnoj atmosferi u Sportskom centru u Carlstadu poslije razigravanja mečeva po grupama te i četvrtfinalnih nadmetanja, u polufinale su se plasirale ekipe FC Mahala, FC Gusinje, FC Sandžak i FC Tuzi Caffe.

FC Sandžak je savladao FC Mahala sa 1:0, dok je FC Tuzi Caffe savladao FC Gusinje 2:1.
Za treće mjesto ekipa FC Gusinje je savladao FC Mahala 2:1, a u finalu je poslije izjednačene utakmice pobjednik turnira odlučilo izvođenje penala. Bolji su bili FC "Tuzi Caffe" savladavši FC Sandžak sa bijele tačke rezultatom 4:1.

Za najboljeg igrača turnira je proglašej je Naim Kurtović (Kurti), dok za najbolje golmana turnira Jasmin Pjetrović.

Treba napomenuti da su prodajom hrane i dobrovoljnim prilozima skupljeno $2,600.00 za kupovinu prevoznog sredstva za polaznike mektebske nastave BACC-a.

Čestitke svim učesnicima za fer i sportsko nadmetanje, kao i gledaocima za navijanje. Posebne čestitke organizatoru za ideju i povod turnira i svima koji su učestvovali u pripemi hrane i napitaka.