KADETI BIH IDU NA EVROPSKO PRVENSTVO
Objavljeno: 28. Mar 2017. 20:03:05

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u posljednjem meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od Engleske rezultatom 0:1, ali se bez obzira na to plasirala na Evropsko prvesntvo.

Englezi su puno bolje počeli meč, a u prvih desetak minuta dva puta su njihovi udarci iz dobrih prilika izblokirani.

Ipak, u 15. minuti Gibson postiže gol za mlade nade Gordi Albiona te ih dovodi u vodstvo, a do poluvremena igra se odvijala na sredini terena i nije bilo gotovo niti jedne prave prilike.

U drugom poluvremenu slična igra. Igrali se puno na sredini terena s tim da su Englezi bili malo opasniji protivnik, a Bosna i Hercegovina imala je odličnu priliku u 76. minuti kada udarac Omerovića brani golman Bursik.

BiH: Kršić, Tegeltija, Sadiku, Gazibegović, Santrač, Salčin, Omerović, Imamović, Vještica, Mehanović, Savić.

Engleska: Bursik, Eyoma, Gibson, Guehi, Kirby, Hudson-Odoi, Oakley-Boothe, Gibbs White, Sessegnon, Loader, Wilson, objavio je oprtal scsport.ba.