TOTALNA DOMINACIJA JONES: ZMAJICE NEUMOLJIVO GAZE KA TRIJUMFU PROTIV ŠVEDSKE
Autor: B.net
Objavljeno: 26. Jun 2021. 12:06:10

Završeno je prvo poluvrijeme utakmice BiH - Švedska u Valensiji, a Zmajice nošene nestvarnom Jonquel Jones gaze ka plasmanu među šest najboljih selekcija Evrope.

Završeno je prvo poluvrijeme utakmice BiH – Švedska u Valensiji, a Zmajice nošene nestvarnom Jonquel Jones gaze ka plasmanu među šest najboljih selekcija Evrope.

Zmajice nakon dvije četvrtine vode protiv Švedske sa sigurnih 31:55, a najviše za to mogu zahvaliti Jonquel Jones koja igra još jednu brutalnu partiju i prikazuje totalnu dominaciju nad Šveđankama.

Od samog starta je Jonquel nosila BiH i postigla je 16 od prvih 18 poena naše selekcije, a do kraja poluvremena je stigla do brojki od 25 poena i 11 skokova.

Treba reći i da je drugu četvrtinu Jones počela na klupi kako bi odmorila, a Zmajice su na početku dobro snalazile i bez nje i održavale tu prednost. Ipak, na šest minuta do kraja Šveđanke smanjuju na 36:23.

Ipak, odmah je reagovao Goran Lojo i vratio JJ na parket, pa je dominacija nastavljena. Na koncu se na odmor otišlo s rezultatom 31:55 u korist Zmajica.

Podsjećamo, ukoliko BiH slavi plasirat će se na kvalifikacioni turnir za Svjetsko prvenstvo, objavio je SCsport.