Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

Slavilo se u Plavu
EKIPA JEZERA OVJERILA PRVO MJESTO I OBEZBIJEDILA ULAZAK U PRVU LIGU
Procitaj komentar
Objavljeno: 19. May 2008. 08:05:21
Jezero je novi šampion! - orilo se na Gradskom stadionu u Plavu gdje je oko dvije hiljade navijača, proslavilo pobjedu nad Tekstilcem čime je ovjerena titula prvaka Druge lige. U prvom poluvremenu domaći su imali više šansi, ali su se gosti dobro branili, a lopta jednostavno nije htjela u gol ni u 27. minutu kada je Nikola Milić propustio stopostotnu priliku. Takođe, u 35. minutu, A. Milić je uputio efektan udarac ali je lopta otišla iznad prečke. Iščekivanje tog pogotka, koji bi osigurao pobjedu i definitivnu promociju Jezera u šampiona ovog ranga takmičenja, čekalo se sve do 60. minuta, kada je Krcić na ivici šesnaesterca po desnoj strani spustio loptu i asistirao Cicoviću koji je bio u punom naletu i rezantnim udarcem pogodio gornji desni ugao Vojinovićevog gola. Još se slavlje na tribinama nije stišalo, a S.Milić je fauliran od strane Kruščića u kaznenom prostoru, pa sudija pokazuje na bijelu tačku. Siguran egzekutor najstrože kazne bio je Krcić. Nakon toga, Redžepagić je nakon solo prodora ušao u kazneni prostor gostiju, šutirao prema golu, ali je Gordić njegov udarac zaustavio rukom i zaradio crveni karton. Redžepagić je bio precizan sa bijele tačke i tako je postavljen konačan rezultat od 3:0, kojim je Jezero i konačno postalo šampion Druge lige.

Na stadionu na Racini u nezapamćenoj atmosferi pred oko 3500 gledalaca ekipa Jezera je savlada Tekstilac rezultatom 3:0 a 18. maj bit će zlatnim slovima upisan u anale kluba ispod Visitora. Sezonu u kojoj su, maltene, bili na prvom mjestu od početka prvenstva, izabranici Zorana Madževskog su krunisali pobjedom i priredili svojim navijačima feštu koja se ne pamti u Plavu. Jezero je za iduću sezonu obezbijedilo utakmice protiv Budućnosti, Zete, Mogrena, Rudara... FK Jezero