Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

 
Kolumne


BIH JE NADVLADALA SVE SVOJE MRZITELJE I RUŠITELJE
Procitaj komentar

Autor: Emir Ramić
Objavljeno: 26. July 2020. 15:07:42

Dok je srpska fašistička gerila pravila „entitet“ na masovnim grobnicama Bošnjaka, a javnost manipulirala pričama o „muslimanskim ekstremistima“, tkz. međunarodna zajednica je mirno posmatrala pokušaj rušenja jedne države i uništenja jednog naroda. Kada je ta fašistička politika u tkz. eri ljudskih prava i sloboda, demokratije i civilnog društva, največim zločinima poslije holokausta silom otrgla komad bosanskohercegovačke zemlje, na silu očišćenog od Bošnjaka ali i od Bosne, onda su ti tkz civlizirani zaštitnici ljudskih prava i sloboda u Daytonu priznali rezultate te fašističke agresije i genocida i to ozvaničili u nametnutom entitetu RS.


EMIR RAMIĆ: Onaj ko negira istinu, onaj ko sakriva pravdu, onaj ko bježi od pokajanja, taj nije dobro došao u BiH. Nemoralna pasivnost srbijanske političke, akademske, kulturne elite, koja umjesto borbe protiv institucionalizovanog agresivno genocidnog zla podržava antibosanski projekat Milorada Dodika i njegovog političkog establišmenta, te šutnja srbijanske većinske javnosti jasno govori da se Srbija nikada nije odrekla od Ideje Velike Srbije.
Vučićeva kontinuirana antibosanska kampanja je osuđena od svih istinskih prijatelja ponosne države BiH. Bosanski narodi i građani ga preziru.

Sve dok Aleksandar Vučić smatra manji bh. entitet, nastao rezultatima agresije i genocida, kao najvažniji uspjeh Srbije, sve dok on smatra da je najveći vanjskopolitički uspjeh Srbije u tome što je onemogućila usvajanje Rezolucije o Srebrenici u Vijeće sigurnosti UN-a, sve dok nema niti jednog traga o priznanju odgovornosti političkog, vojnog i policijskog režima Srbije za agresiju i genocid na BiH, sve dok u obrazovnom sistemu Srbije ne budu naučne i sudske činjenice o genocidu u Srebrenici i BiH, sve dok nema iskrenog priznanja genocida i pokajanja za njega, sve dok nema pravde za žrtve genocida, Srbija će ostati tamna mrlja u svijetu sa največim brojem osuđenih, ali i slobodnih zločinaca. To nije samo poniženje za žrtve agresije i genocida na BiH, već i poniženje za one građane Srbije koji se odgovorno i solidarno ponašaju prema žrtvama genocida u BiH, prema istini, pravdi i kulturi sjećanja.

Aleksandar Vučić je za vrijeme agresije napadao na državu BiH, njene narode i građane. On u dejtonskom miru ne poštuje državu BiH. Onaj ko puca na državu BiH u agresiji i onaj ko državu BiH ne poštuje u miru, da bi opravdao svoj antibosanski, odnosno anticivilizacijski pucanj u hiljadugodišnje trajanje bosanske historije, kulture, tradicije, mora pucati na istinu i pravdu, mora negirati sudski presuđen genocid u Srebrenici, mora ponižavati žrtve ali i svoj vlastiti narod. Mi odavno znamo s kim imamo posla. Na djelu je udružena antibosanska kolacija koja i dan danas anticivilizacijski sprečava u matici da se usvoji rezolucija kojom se osuđuje genocid u BiH. U presudi Međunarodnog suda pravde u Hagu jasno stoji da je genocid u Srebrenici izvršila vojska i policija entiteta RS i jasno stoji da je za taj genocid odgovorna i Republika Srbija jer nije poduzela mjere da se srpiječi i to su činjenice koje nikada niko neće moći osporiti.

Dok je srpska fašistička gerila pravila „entitet“ na masovnim grobnicama Bošnjaka, a javnost manipulirala pričama o „muslimanskim ekstremistima“, tkz. međunarodna zajednica je mirno posmatrala pokušaj rušenja jedne države i uništenja jednog naroda. Kada je ta fašistička politika u tkz. eri ljudskih prava i sloboda, demokratije i civilnog društva, največim zločinima poslije holokausta silom otrgla komad bosanskohercegovačke zemlje, na silu očišćenog od Bošnjaka ali i od Bosne, onda su ti tkz civlizirani zaštitnici ljudskih prava i sloboda u Daytonu priznali rezultate te fašističke agresije i genocida i to ozvaničili u nametnutom entitetu RS. To je kontekst u kojem negatori genocida u Srebrenici Vučić i Dodik pokušavaju sakriti historijske, sudske i naučno istraživačke činjenice o genocidu u Srebrenici.

Onaj ko negira istinu, onaj ko sakriva pravdu, onaj ko bježi od pokajanja, taj nije dobro došao u BiH. Nemoralna pasivnost srbijanske političke, akademske, kulturne elite, koja umjesto borbe protiv institucionalizovanog agresivno genocidnog zla podržava antibosanski projekat Milorada Dodika i njegovog političkog establišmenta, te šutnja srbijanske većinske javnosti jasno govori da se Srbija nikada nije odrekla od Ideje Velike Srbije.

VRH



Ostali prilozi:
» GLAS SAVJESTI IZ BOSNE
Dr. Mustafa Cerić, reisu-l-ulema (1993 - 2012) | 14. June 2025 13:21
» NAŠA BOSANSKO-HERCEGOVAČKA LAKRDIJA I LAPRDIJA PO MEDIJIMA I NOVINAMA!
Mr. Milan Jovičić, mostarski Sarajlija, Bosanac | 14. June 2025 13:11
» KONFERENCIJA EVROPSKIH NACISTA (CEN) U JERUSALEMU?
Akademik dr. Ferid Muhić | 12. June 2025 21:11
» NAVIKA I MISTIKA
Fatmir S. Bači | 12. June 2025 21:01
» SELEKTIVNE EUROPSKE VRIJEDNOSTI: SARAJEVSKA TOLERANCIJA ZNAČI JEDNAKOST, A NE POKORNOST
Dr. Mustafa Cerić, reisu-l-ulema (1993 - 2012) | 11. June 2025 18:21
» POLITIČKA PROVOKACIJA DOK GAZA GORI
Muhamed Mahmutović | 11. June 2025 14:35
» GLASOVI KOJI NAS ČUVAJU: O SAVJESTI JEVREJSKIH INTELEKTUALACA I MORALNOJ ZAMCI ANTISEMITIZMA
Dr. Mustafa Cerić, reisu-l-ulema (1993 - 2012) | 10. June 2025 14:45
» USPIJEH I IZHRĐALA KARIKA
Fatmir S. Bači | 10. June 2025 03:41
» UDARI NA DRŽAVU A DRŽAVA BEZ ODGOVORA
Zijad Bećirević | 10. June 2025 03:26
» SVI PUTEVI VODE U PLAV KAD KULTURA ZOVE
Božidar Proročić, književnik i publicista | 08. June 2025 14:09
» PODUDARNOST RATNIH CILJEVA U BIH I PALESTINI
Akademik prof. dr. Adamir Jerković | 07. June 2025 17:48
» NIKŠIĆEVO KOLO
Mr. Milan Jovičić, mostarski Sarajlija, Bosanac | 07. June 2025 15:07
» DRHTAJ I RADOST
Fatmir S. Bači | 05. June 2025 16:34
» BOSANSKI VODIČ ZA SPAS
Dr. Mustafa Cerić, reisu-l-ulema (1993 - 2012) | 05. June 2025 14:56
Ostali prilozi istog autora:
» HVALA VELIKI ČOVJEČE - MARK HARMON
13. September 2024 17:50
» VUČIĆ NASTAVLJA ZLOČINAČKI HOD
22. September 2022 21:17
» NEĆE MOĆI, VUČIĆU!
25. August 2020 15:26
ZohranMamdaniMayorNYC1a.jpg
Alipashabanner.jpg
28 Susreti Bosnjaka Sjeverne Amerike1g.jpg
AdaBojanaKuca.jpg
Optuzujembann.jpg
Feljtonalijaizetbegovic.jpg
fastvee.gif
EnesTopalovic54.jpg
AtentatnaBosnuavdohuseinovic1mart2022ad.jpg
Beharban.jpg
DokfilmBosnjaci454.jpg
hrustanbanner20april2020.jpg
BANA34234.jpg
ArmijaBiH.gif
NjegosMilo.jpg
bosanskahistorijabanner.png
zlatni ljiljani.jpg
njegosvirpazar.gif
Istraga-poturica.gif
hotel_hollywood_ilidza_sarajevo.gif