Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

 
Kolumne


OSMORKA I VELIKO SRPSKO-HRVATSKE BAJE!
Procitaj komentar

Autor: Mr. Milan Jovičić, mostarski Sarajlija, Bosanac
Objavljeno: 23. November 2022. 19:11:11
Kako nam prenose mediji, u petak na Dan državnosti, pitajmo se da li će nam biti „crni petak“, potpisuje se Sporazum sa HDZ-om?
Navodno dokument sadrži smjernice, načela i ciljeve programske koalicije u izvršnoj i zakonodavnoj vlasti za četverogodišnji mandatni period 2022 - 2026. godine.

U ime osmorke dokument potpisuju Nermin Nikšić i Dragan Čović, ispred HDZ-a.
Dogovor je uslijedio bez stranke SDA, što znači da ista od petka ide u opoziciju.
Za nivo vlasti na državnom nivou, priključuje im se i glavni „Baja“ iz Banja Luke, koji je inače jučer u svojoj besjedi prilikom inaguracije, brojnim zvanicama, opisao sliku i prilike genocidne Rapublike srpske, kao države sa svim svojim vrijednostima i institucijama.
Tom prilikom, otvorena je i nova zgrada Ustavnog suda RS-a, što ukazuje na formiranje pravne države sa njenim institucijama njne pravne vlasti.

Objavljen tekst Sporazuma osmorke:
Hitno provođenje Briselskog sporazuma

U saopćenju pristiglom iz SDP-a naznačeno je da Sporazum predstavlja okvir za buduće djelovanje, odnosno, temelj buduće koalicije sa drugim strankama.
Nema razlike u načinu rad ai djelovanja, razgovora. Dogovora i kafanskih sporazuma, kakave smo godinama slušali i gledali na relaciji SDA- HDZ, da bi se sve na kraju svelo kao dječija igra sa konačnim ishodom: “Puj pike ne važi”.
Svakako nam je najbolji primjer mostarskog Sporazuma, te izdaja i predaja vlasti nacionalističkoj stranci HDZ-u od strane SDA, Bakira Izetbegovića i njegovih kadrova.
Iako je svaki Sporazum, kao i ovaj, prije bilo kakvog potpisa i ozvaničenja trebao da se pojavi pred građanima, da oni daju svoj sud i kvalitetne primjedbe, pa da se dopunjen i izmjenjen pojavi za potpis.
Dobro se pita naša režiserka Jasmila Žbanić: „Da li je negdje objavljen tekst sporazuma podržavaoca udruženog zločinačkog poduhvata i Osmorke - historijski PUZP8? Smijemo li ga i mi građani pročitati ili ćemo se naknadno iznenaditi? Kao što se iznenadiše oni koji su glasali za Fortu, Karićku... a oni dali naše glasove svojim jaranima, a da nas nisu pitali? Da ne bude da smo glasove 'trojke' dali za dalji nastavak zločinačkih poduhvata? I još nešto: 25. novembar je Dan državnosti BIH. Po zakonu ove zemlje to je neradni dan! Zašto radi Parlament BIH? Zašto Osmorka ne poštuje državu BIH i njene praznike“? - objavila je na Facebooku.

Međutim, ovom prilikom je veoma karakteristično i simptomatično, da tekst ovoga Sporazuma ne potpisuje i glavni BAJA iz Laktaša, jer kako lično i javno izjavljuje pred medijima, da on lično ne priznaje nikakve sporazume.

Zaista se i postavlja ozbiljno pitanje, da li će se i dalje na nivou države i njenih institucija ići sasvim drugim putevima, u odnosima entiteta Federacije i Republike srpske?

Poslije svega ovoga, cjelovite “halabuke“ stavova osmorke i HDZ-a, teksta sporazuma i njegovoga potpisa, postavlja se ozbiljno pitanje kako istinski stati na put nakanama, retorici i djelovanju ovoga Baje iz Banja Luke, da li će mo i dalje slušati njegove guslarske ogavne melodije i note.
Možda ima istine u suludoj najavi Bakira, kada je svome miljeniku i temeljnom kadru Fadilu Novaliću i saopštio svoju brigu i pažnju na proizvodnju i status firme Igmana iz Konjica, “Za svaki slučaj“ a firmu Aluminij i neke druge je mirno prepustio HDZ-u i njihovoj plovidbi niz Neretvu do Sredozemnoga mora, sa negativnim posljedicama.

Možda su imali u vidu i uvoz sirovog aluminija iz Rusije, bez carinskih obaveza, po Denisu Zvizdiću i Fadilu Novaliču, kao i uloge partnerstva sa Izraelom i “Jevrejskim lobijem“ o preuzimanju zaostale i potrebne infrastructure ove firme i dolarskim nadoknadama za partnersku nacionalističku stranku HDZ i Dragana Čovića.


Nadati se da će ove BAJE u „bajbuk“ sa Sporazumom

VRH



Ostali prilozi:
» KAKO JE DODIK OPET SPASIO NAROD OD KAHVE, KUMINA I NORMALNOSTI
Dr. Mustafa Cerić, reisu-l-ulema (1993 - 2012) | 11. November 2025 17:03
» OPASNO PODMETANJE
Dženana Karup Druško | 10. November 2025 03:10
» CIONISTIČKO-USTAŠKI STAVOVI U INDENTITETU HOHŠTAPLERA I KRIMINALCA AMIRA KABIRIJA
Mr. Milan Jovičić, mostarski Sarajlija, Bosanac | 08. November 2025 14:40
» KO JE ZOHRAN MAMDANI?
Avdo Metjahić | 07. November 2025 15:58
» KAKO JE NIJE SRAMOTA, BRE
Šemso Agović | 07. November 2025 13:23
» NE U NAŠE IME!
Dženana Karup Druško | 07. November 2025 12:40
» NIJE SLOBODA PRIPIŠAJ HODA
Said Šteta, književnik i novinar | 07. November 2025 12:35
» ASOCIJACIJE SE NAMEĆU SAME OD SEBE
Prof. dr. Šaban Nurić | 06. November 2025 03:07
» ORBÁN NA NIZBRDICI
Akademik prof. dr. Adamir Jerković | 05. November 2025 17:18
» ZOHRAN MAMDANI — VERZIJA ZA DRUŠTVENE MREŽE
Dr. Mustafa Cerić, reisu-l-ulema (1993 - 2012) | 05. November 2025 15:39
» VRIJEME BEZ VRHA: BOŠNJACI IZMEĐU SJEĆANJA NA VODSTVO I POTREBE ZA NOVIM AUTORITETOM
Dr. Mustafa Cerić, reisu-l-ulema (1993 - 2012) | 04. November 2025 20:14
» VENECUELA U GEOPOLITIČKIM RALJAMA
Akademik prof. dr. Adamir Jerković | 03. November 2025 16:23
» KAD NEMAR POSTANE SAUČESNIK ZLA
Dr. Mustafa Cerić, reisu-l-ulema (1993 - 2012) | 02. November 2025 15:13
» KADA VJERA POSTANE ORUŽJE: SVIJET PRED NOVIM ISPITOM HUMANOSTI
Džebrail Bajramović | 02. November 2025 15:00
» SAFET ORUČEVIĆ JE NAŠA IKONA VITEŠKA
Mr. Milan Jovičić, mostarski Sarajlija, Bosanac | 01. November 2025 13:48
» KAKO SVE SARAJEVSKI „CIONISTI“ PONIŽAVAJU SARAJEVO
Amir Telibećirović | 01. November 2025 12:11
» DA LI SMO DOVOLJNO SHVATILI ŠTA JE PROBLEM?
Sulejman Aličković | 01. November 2025 11:51
» KOMENTAR U ZORU POSJETE PAPE LEONA XIV TURSKOJ: PUT VJERE, HISTORIJE I ODGOVORNOSTI
Dr. Mustafa Cerić, reisu-l-ulema (1993 - 2012) | 30. October 2025 19:26
Ostali prilozi istog autora:
» ŠAH I ŽIVOT I OBRNUTO
27. October 2025 15:54
» IN MEMORIAM PROF. DR. EJUP - JUPO HOT
21. September 2025 21:13
» PERSONA NON GRATA
17. September 2025 20:53
» VELIKI VLADIKA SVESRPSKOGA RODA
15. September 2025 01:36
» POVAMPIRILI SE!
04. September 2025 18:34
» VELIKOSRPSKE SPODOBE!
18. August 2025 04:02
testamentanimbnetr.gif
2.jpg
Alipashabanner.jpg
ZohranMamdaniMayorNYC1a.jpg
28 Susreti Bosnjaka Sjeverne Amerike1g.jpg
AdaBojanaKuca.jpg
Optuzujembann.jpg
Feljtonalijaizetbegovicl 100godina.jpg
fastvee.gif
EnesTopalovic54.jpg
AtentatnaBosnuavdohuseinovic1mart2022ad.jpg
Beharban.jpg
DokfilmBosnjaci454.jpg
hrustanbanner20april2020.jpg
BANA34234.jpg
ArmijaBiH.gif
NjegosMilo.jpg
bosanskahistorijabanner.png
zlatni ljiljani.jpg
njegosvirpazar.gif
Istraga-poturica.gif
hotel_hollywood_ilidza_sarajevo.gif