Bosnjaci.Net - Najcitaniji Web Magazin Bosnjaka u Bosni i Hercegovini i Dijaspori
Naslovna  |  Arhiva  |  Pretraga  |  Redakcija  |  O Bosnjaci.Net  |  Kontakt  |  Bosniaks.Net English

 
Kolumne


TROJKINI KANDIDATI NAS PONIŽAVAJU, HRLEĆI ZA GLASOVIMA I FUNKCIJAMA
Procitaj komentar

Autor: Nezim Halilović Muderris
Objavljeno: 23. September 2024. 15:09:26
Sa dolaskom antidržavnog pakta na vlast i u političku zbilju, možemo svjedočiti nezamislivom prolomu antimoralnosti, izdajništva i gramzivosti. Dakako da je ovo nove vrijeme nastalo otkako su najpohlepniji od našeg naroda uspjeli prevariti narod i dobiti glasove. Mada, ni ti glasovi im ne bi bili dovoljni da se nisu udružili sa HDZ-om, SNSD-om i da nisu imali pomoć međunarodnih faktora.

Svjedoci smo vremena o kojem će se učiti u udžbenicima, nad ovim epizodama će se iščuđavati nove generacije, ne vjerujući da su postojali ovakvi Bošnjaci, Bosanci i Hercegovci koji su bili toliko okrenuti protiv svog naroda. Ko su ti prvi ljudi Trojke? Oni su pogazili ustavno pravo bošnjačkog naroda i imenovali entitetsku vladu po izboru Dragana Čovića. Oni aktivno rade protiv presude Kovačević, a ista je u korist građanske Bosne i Hercegovine. Oni su pokušali eliminisati ljiljan i šehidski nišan sa loga kantonalne ustanove. Oni u svojoj nesposobnosti i rakijanju naprave deficit veći od pola milijarde maraka. Oni dovedu parade da zvižde na ezane naših džamija. Oni smatraju da su u pravu oni koji pocijepaju našu zastavu i bace je pod noge. Oni ne smiju reći ko je bio agresor na našu Zemlju. Oni zakazuju sjednice domaće i Vlade Republike Hrvatske kako bi s' njima dogovorili Izborni zakon. Oni hoće od ovog naroda da otmu Sarajevski aerodrom i daju ga prebogatim bjelosvjetskim mešetarima. Sada nam se njihovi stranački kadrovi i istomišljenici nude i kao kandidati na listama. I pogledajte, oni se besramno grle sa čelnicima Trojke. Mi ih viđamo među nama. Ne slušamo priče iz nekih davnih vremena, oni su živi, žive pored nas.

Sa ovakvim izdajnicima i manipulatorima neki se slikaju tokom izborne kampanje. Umjesto da ih se stide i da ih se odreknu, Trojkini kandidati su ruku pod ruku sa izdajnicima i islamofobima. Zamislimo da se družite sa dokazanim i aktivnim islamofobom Draganom Miokovićem, a onda sutra u džamijski saff. Ne ide to. To je otovoreno ponižavanje sebe i naroda. To ova Zemlja prezire. Ima i kandidata koji se građanima Sarajeva i svojim potencijalnim glasačima nude uz Igora Stojanovića, koji slično kao i Jerusalem Post, optužuje najveću bošnjačku organizaciju za nekakvu islamističku agendu.

Pozivam patriote naše Domovine svih opredjeljenja, da Čovićeve i Dodikove saigrače trajno pamte, ali i one koji su s' takvima u predizbornom zagrljaju! Od naše otpornosti i pamćenja izdaje, zavisi i sudbina građanske Bosne i Hercegovine, sudbina nas samih i naše djece.

VRH



Ostali prilozi:
» BOSNA NIJE PRIJETNJA, BOSNA JE TEST ZAPADNIH VRIJEDNOSTI
Dr. Mustafa Cerić, reisu-l-ulema (1993 - 2012) | 12. February 2026 15:21
» OVO JE RAT
Džebrail Bajramović | 11. February 2026 15:07
» DOKLE UZMICANJE BOŠNJAKA PRED DODIKOM?!
Prof. dr. Husein Muratović | 10. February 2026 18:07
» SULUDA MAŠTA I LUDI SNOVI
Mr. Milan Jovičić, mostarski Sarajlija, Bosanac | 10. February 2026 17:49
» KAD VAM PONESTANE ISTINE – PRISVOJITE BOSNU
Sulejman Aličković | 10. February 2026 16:06
» HAJRIZ BRČVAK I NAJLJEPŠA SRŽ CIVILIZACIJE
Božidar Proročić, književnik i publicista | 09. February 2026 21:13
» OPET DODIK - PRIVATNO PUTOVANJE, JAVNA SRAMOTA
Avdo Metjahić | 09. February 2026 02:56
» MILORAD DODIK U WASHINGTONU: IMITACIJA MOĆI, PROIZVODNJA LAŽI I OPASNA IGRA S MRŽNJOM
Dr. Mustafa Cerić, reisu-l-ulema (1993 - 2012) | 07. February 2026 22:48
» KAŽUJ, BABO, JESI LI VJEŠTICA?!
Šemso Agović | 07. February 2026 03:23
» BIH JE ŠAMPION U (PRED)IZBORNIM MANIPULACIJAMA U EVROPI
Prof. dr. Husein Muratović | 05. February 2026 20:59
» PATRIOTIZAM NA DALJINSKI UPRAVLJAČ
Eset Muračević | 04. February 2026 17:09
» GODINE KOJE SU PRESJEKLE HISTORIJU
Dr. Mustafa Cerić, reisu-l-ulema (1993 - 2012) | 04. February 2026 15:40
» KADA ĆE BOŠNJACI, KONAČNO, POSTATI POLITIČKI NAROD
Sead Zubanović | 02. February 2026 16:03
» SVETI PLAMEN ISTINE U ZEMLJI KOJA ŠUTI
Avdo Metjahić | 02. February 2026 15:05
» RAT S IRANOM? PUČ? PREGOVORI?
Mehmet Koçak | 31. January 2026 15:18
» MANIFEST PROTIV TEOLOŠKE INFANTILIZACIJE VJERE
Dr. Mustafa Cerić, reisu-l-ulema (1993 - 2012) | 31. January 2026 00:15
» SNOVI, KONTRADIKCIJE I STVARNOST U SIRIJI...
Mehmet Koçak | 31. January 2026 00:08
Ostali prilozi istog autora:
2.jpg
Alipashabanner.jpg
Optuzujembann.jpg
Feljtonalijaizetbegovicl 100godina.jpg
fastvee.gif
EnesTopalovic54.jpg
Beharban.jpg
DokfilmBosnjaci454.jpg
hrustanbanner20april2020.jpg
BANA34234.jpg
ArmijaBiH.gif
NjegosMilo.jpg
bosanskahistorijabanner.png
zlatni ljiljani.jpg
njegosvirpazar.gif
Istraga-poturica.gif
hotel_hollywood_ilidza_sarajevo.gif